Zdravé stravování dětí v naší školce

Zdravá školka s montessori programem pro děti Brno

Dbáme na zdravé stravování děti. Jsme skutečně zdravá školka tělem i duší.

Děti jsou u nás stravovány v souladu se zdravým a harmonickým životním stylem. Pečlivě dbáme na nabídku jídla, které děti v naší školičce mají. Strava je pestrá, vyvážená, z místních surovin a farmářských produktů, jsou zde zastoupeny i BIO potraviny. 

Plníme podmínky Skutečně zdravé školy >>>

Dodavatelem stravy je Vitalité Zdravý restaurant, který splňuje přísná kritéria a úspěšně plní program Skutečně zdravých jídelen. Strava je se 100% garancí bez glutamátů, instatních směsí, konzervantů a dalších aditiv, a je tvořena z lokálních produktů a bio potravin. Ovoce a zelenina je od místních pěstitelů bez chemického ošetření. Maso, mléko a vejce jsou od českých farmářů. 

Jídelníček je tvořen nutričním poradcem, aby zodpovídal výživovým hodnotám pro nejmenší děti. Respektuje také i sezónost, tzv. v jídleníčku jsou zařazovány jídla z ovoce a zeleniny, které jsou typické pro aktuální roční období.

Rodiče mohou pro své děti zvolit pokrm masitý, vegetariánký, bezmléčný i bezlepkový.

V případě zájmu o veganské obědy můžeme rodičům nabídnout i tuto možnost dodavatele.

Aktuální jídelníček k nahlédnutí zde (pro nás odkaz Celodenní strava školky a školy) >>>

Ceník stravného Vitalité zdravý restaurant:

  • celodenní strava ( svačina, oběd, svačina) bez diety - 80,-
  • půldenní strava (svačina a oběd) bez diety - 64,-
  • svačinka 1 kus - 16,- ( v případě bezmléčné/bezlepkové nebo vegetariánské svačinky je třeba donášet si svou)
  • oběd bez diety - 48,-
  • oběd dieta - forma: bezmléčná/bezlepková nebo vegetariánská - 55,-

Odhlašování a přihlašování stravy

Do konce dubna 2017 - Odhlašování a přihlašování stravy minimálně 1 pracovní den předem do 9 hodin ráno na tel: + 420 739 398 605 

Od 1. května 2017 odhlašování a přihlašování stravy v našem online docházkovém systému. Přístup k němu obdrží každý rodič na e-mail.


Pestrá strava plná ovoce a zeleniny. Moc nám chutná a jak se říká: Ovoce a zelenina to je zdraví, to je síla.

Každý týden odebíráme farmářskou bedýnku ( Farmářské bedýnky Brno ) plnou sezonní místní a čerstvé zeleniny a ovoce. Děti mají pestrou nabídku po celý den. S dětmi také odšťavňujeme a pochutnáváme si na čertvých ovocných a zeleninových šťávách.

Pestrá celodenní nabídka ovoce a zeleniny je v rámci školkovného.

Děti si také pěstují ovoce, zeleninu a bylinky na zahradě. Máme zde zastoupeny tyto odrůdy: rajčata, salát, mrkev, hrášek, kedlubny, ředkvičky, dýni hokaido, jahody a maliny. Z bylinek: mátu, rozmarýn, meduňku, bazalku, oregáno, levanduli.

Rodiče mají možnost se připojit, bedýnku si domů také objednat a vyzvednout si ji přímo u nás ve školičce, vždy ve středu odpoledne.

Chceme vědět více o bedýnkách >>>  


Zdravý pitný režim aneb u nás je voda doma.

Po celý den mají k dispozici a pijí děti filtrovanou vodu přes Britu, ovocné a bylinné neslazené čaje v BIO kvalitě od české firmy Sonnentor, čerstvé ovocné a zeleninové šťávy, farmářské mléko, Caro nebo FairTrade Bio kakao, které mají možnost si dosladit kokosovým cukrem nebo medem.

Pitný režim je v ceně školkovného.


K zdravému životnímu stylu a filozofií, kterou naše školka žije, je chovat se ohleduplně nejen k sama sobě, pečovat o své zdraví, ale i o zdraví Země.

Neplýtváme s potravinami, rodiče si sami objednávají jídlo, takže vyberou dětem co jim chutná.

Děti mají možnost ochutnávky než si pokrm zvolí. Sami si připravují svačiny (formou švédského stolu), nalévají polévku a nabírají druhý chod.

V naší školce používáme výhradně ekologické čistící prostředky a kosmetiku. Třídíme odpad. Na zahradě máme malý kompostér pro bio odpad.

Jsme součástí projektu Ekoškolek.