Zdravé stravování dětí v naší školce

Zdravá školka s montessori programem pro děti Brno

Dbáme na zdravé stravování děti. Jsme skutečně zdravá školka tělem i duší.

Děti jsou u nás stravovány v souladu se zdravým a harmonickým životním stylem. Pečlivě dbáme na nabídku jídla, které děti v naší školičce mají. Strava je pestrá, vyvážená, z místních surovin a farmářských produktů, jsou zde zastoupeny i BIO potraviny. 

Plníme podmínky Skutečně zdravé školy >>>

Dodavatelem stravy je Vitalité Zdravý restaurant, který splňuje přísná kritéria a úspěšně plní program Skutečně zdravých jídelen. Strava je se 100% garancí bez glutamátů, instatních směsí, konzervantů a dalších aditiv, a je tvořena z lokálních produktů a bio potravin. Ovoce a zelenina je od místních pěstitelů bez chemického ošetření. Maso, mléko a vejce jsou od českých farmářů. 

Jídelníček je tvořen nutričním poradcem, aby zodpovídal výživovým hodnotám pro nejmenší děti. Respektuje také i sezónost, tzv. v jídleníčku jsou zařazovány jídla z ovoce a zeleniny, které jsou typické pro aktuální roční období.

Rodiče mohou pro své děti zvolit pokrm masitý, vegetariánký, bezmléčný i bezlepkový.

V případě zájmu o veganské obědy můžeme rodičům nabídnout i tuto možnost dodavatele.

Aktuální jídelníček je vyvěšen na nástěnce v šatně nebo v případě objednávání vege a diet Vám emailem zasíláme jídelníček vždy ve středu na následující týden (požadavek na zasílání jídelníčků nahlašujete na email: info@materinka-brno.cz - Předmět - Požadavek na zasílání jídelníčku). Poté dle domluvy s koordinátory stravování (Vrchlického sad - Kateřina Krajíčková, Jeřábkova - Andrea Jochmanová) pak informujete o požadované objednávce jídel na další týden ve čtvrtek nejpozději do 8. hod.

Ceník stravného Vitalité zdravý restaurant platný od 1.9. 2019:

  • celodenní strava ( svačina, oběd, svačina) bez diety - 86,-
  • půldenní strava (svačina a oběd) bez diety - 69,-
  • svačinka 1 kus - 17,- ( v případě bezmléčné/bezlepkové nebo vegetariánské svačinky je třeba donášet si svou)
  • oběd bez diety - 52,-
  • oběd dieta - forma: bezmléčná/bezlepková nebo vegetariánská - 59,-

Odhlašování a přihlašování stravy 

Odhlašování a přihlašování stravy v našem online docházkovém systému vždy do 7 hodin ráno nejméně 1 pracovní den předen - včas ohlášeno i přihlášeno. Přístup k němu obdrží každý rodič na e-mail.

Stravné se hradí dopředu zálohově dle stanovených dní docházky. Za částka za včas odhlášenou stravu se vrací zpět převodem nebo hotově rodiči, vždy do 25. dne následujícího měsíce.


Pestrá strava plná ovoce a zeleniny. Moc nám chutná a jak se říká: Ovoce a zelenina to je zdraví, to je síla.

Každý týden odebíráme farmářskou bedýnku ( Farmářské bedýnky Brno ) plnou sezonní místní a čerstvé zeleniny a ovoce. Děti mají pestrou nabídku po celý den. S dětmi také odšťavňujeme a pochutnáváme si na čertvých ovocných a zeleninových šťávách.

Pestrá celodenní nabídka ovoce a zeleniny je v rámci školkovného.

Děti si také pěstují ovoce, zeleninu a bylinky na zahradě. Máme zde zastoupeny tyto odrůdy: rajčata, salát, mrkev, hrášek, kedlubny, ředkvičky, dýni hokaido, jahody a maliny. Z bylinek: mátu, rozmarýn, meduňku, bazalku, oregáno, levanduli.

Rodiče mají možnost se připojit, bedýnku si domů také objednat a vyzvednout si ji přímo u nás ve školičce, vždy ve středu odpoledne.

Chceme vědět více o bedýnkách >>>  


Zdravý pitný režim aneb u nás je voda doma.

Po celý den mají k dispozici a pijí děti filtrovanou vodu přes Britu, ovocné a bylinné neslazené čaje v BIO kvalitě od české firmy Sonnentor, čerstvé ovocné a zeleninové šťávy, farmářské mléko, Caro nebo FairTrade Bio kakao, které mají možnost si dosladit kokosovým cukrem nebo medem.

Pitný režim je v ceně školkovného.


K zdravému životnímu stylu a filozofií, kterou naše školka žije, je chovat se ohleduplně nejen k sama sobě, pečovat o své zdraví, ale i o zdraví Země.

Neplýtváme s potravinami, rodiče si sami objednávají jídlo, takže vyberou dětem co jim chutná.

Děti mají možnost ochutnávky než si pokrm zvolí. Sami si připravují svačiny (formou švédského stolu), nalévají polévku a nabírají druhý chod.

V naší školce používáme výhradně ekologické čistící prostředky a kosmetiku. Třídíme odpad. Na zahradě máme malý kompostér pro bio odpad.

Jsme součástí projektu Ekoškolek.