en-Jaro je tu!! Náš první jarní den ve školce

21/04/2018

Vítáme tě, jaro

Kde se tu tak rychle vzalo?
Zčistajasna je tu jaro!
Ještě včera sníh byl všude,
dnes už slunce pálit bude.

Zima končí, jaro je tu.
Všude kolem moře květů.
Bílá s žlutou jim všem velí,
lákají si k sobě včely.

Vítáme tě, jaro, tady,
už spěcháme do zahrady
sluníčka si užívat.

VÍTÁNÍ JARA - PROJEKTOVÝ DEN V NAŠÍ ŠKOLCE

Po dlouhé a studené zimě k nám konečně dorazilo jaro. Přesto, že to tak venku ještě nevypadalo, v Mateřince jsme se na jaro velmi těšili a rozhodli jsme se ho proto pořádně přivítat. Náš první jarní den, 21. 3. se alespoň v naší školce celý zazelenal. Všichni v tento slavnostní projektový den přišli v zeleném oblečení.

PO STOPÁCH JARA

Na programu jsme měli nejrůznější vyrábění s jarní tematikou a abychom se rozloučili s odcházející zimou. Připomněli jsme si jak to venku v zimě vypadá a co se s přicházejícím jarem okolo nás změní. Děti si zahrály na detektivy a po školce hledaly kartičky s obrázky jarní přírody. Když je všechny našli, čekal na ně důležitý úkol, na který se již od rána těšili. Jaký? Za chvíli se dozvíte.

SÁZELI JSME ŘEŘICHU :)

Nejprve jsme si společně řekli a ukázali, jak se ze semínka stane rostlinka a co všechno pro svůj růst potřebuje. Aby ovšem nezůstalo u pouhé teorie, děti si zasadily každý svou řeřichu do vaty

PĚČUJEME O ŘEŘICHU A AŽ NÁM VYROSTE, DÁME SI JI NA SVAČINU

No a teď už jen pozorujeme, jak semínka klíčí a čekáme, až z nich vyroste velká, krásná a zdravá řeřicha, kterou si dáme na svačinku. Mňam!

Přejeme Vám krásné Jaro. Mateřinka