PRÁZDNINOVÁ ŠKOLKA

8. 7 - 23. 8. 2019

CESTA PLNÁ DOBRODRUŽSTVÍ PO TŘECH SVĚTADÍLECH  

Prázdniny plné výletů, pobytů v přírodě, sportovních aktivit, tvoření, nezapomenutelných zážitků a radosti.

Na prázdniny jsme pro děti připravili velmi zajímavé tematické části. Společně se vydáme na dobrodružnou výpravu do světa plného ledu a sněhu - Antarktidu, zavítáme na pestrobarevný světadíl hýřící cizokrajnými zvířaty - Afrika, a jako třetí světadíl nás čeká - Asie. Budeme hodně sportovat tradičně i netradičně, potrénujeme svou odvahu a také budeme zkoumat, vyrábět, malovat, kreslit, cvičit, vařit a experimentovat! vyrábět domací zmrzlin a sorbety, užívat si pikniků a tvoření v plenéru. Těšit se děti mohou také na dvě pohádková spaní ve školce. Prázdninová školka je určena dětem ( Jesličky - 1, 5 - 3 roky, Školky - 3 - 6 let) z Mateřinky. V případě volných míst, také pro ty, které běžně Mateřinku nenavštěvují. Užijte si s námi radostné a zábavné léto! Program je tématicky stejný pro obě věkové skupiny, aktivity jsou však upravovány podle schopností a možností děti.

Hurááá vzhůru za dobrodružstvím.....

I. tématická část prázdninové školky 8.- 19. 7. 2019          PUTOVÁNÍ ANTARKTIDOU 

Antarktida ... země sněhu a ledu ... v létě se vydáme objevovat její kouzla. Užijeme si tvorbu ledových soch, malování na led a spoustu pokusu z vodou. Takovéto schlazení v telých den bude príma.  

Vyzkoušíme si výrobu sorbetů z různých druhů ovoce a vymyslíme svůj recept na arktickou zmrzlinu. 

Vydáme se na výlet do Otevřené zahrady na vodní atrakce a další výpravy za vodním poznáním. 


II. tématický část prázdninové školky 22. 7 - 2. 8. 2019           DOBRODRUŽSTVÍ V AFRICE

Afrika ... je pestrobarevný kontinet plný nádherných zvířat, přírodních pokladů a krás. Je zemí, kde se nachází velké moře, ale pozor, je tvořeno z písku - Sahara. Žije zde mnoho národů s různými kulturními tradicemi. 

My se vydáme objevovat africké poklady, zkoumat rozmanitost cizokrajných zvířat, které u nás můžeme vidět v zoologické zahradě. 

Čekají nás výtvarná tvoření, pikniky, výlety, výroba afrických masek a náhrdelníků. Dny plné afrických tanců a spaní ve školce s Mauglím. Zajdeme si na výlet do ZOO.


III. tématická část prázdninové školky  5. - 23. 8. 2019       TAJEMSTVÍ ASIE

Asie ... je největší a nejzalidněnější kontinent na světě. Žije zde mnoho národů, které vyznávají nejrůznější náboženství. 

Podnebí na celém světadílu není stejné. Na severu je veliká zima, vždyť část Asie zasahuje až za polární kruh, uprostřed kontinentu se zase nacházejí rozlehlé pouště.Těšit se můžete na výrobu ručního papíru a lampiónů. 

Seznámíme se zvířaty žijící v Asii. Uvaříme si asijskou specialitu k obědu. A čeká nás závěrečné spaní ve školce a hledání pokladů s Pandou. A opět nás čeká mnoho výletů.


Do prázdninové školky můžete přijít na celý týden, 14 dní, měsíc nebo i jen na jednotlivé dny. Pro děti bude připravovaná zdravá a pestrá strava a lahodný pitný režim, samozřejmostí je nabídka čerstvé ovoce a zeleniny po celý den.

PRÁZDNINOVÁ ŠKOLKA JE PLNĚ OBSAZENA.