Naše oblíbené techniky zdobení a barvení vajíček

12.04.2020

Milí rodiče,

určitě se chystáte s dětmi barvit vajíčka nebo už máte hotovo. Jelikož teď s dětmi barvit a zdobit ve školce vajíčka nemůžeme. Sdílíme, alespoň techniky, které jsou oblíbené a osvědčily se nám.

Tip: vajíčka před vařením/barvením umyjte octem, ať na nich barvy a ozdoby co nejlépe drží.

Přejeme radostný čas plný tvoření a veselé Velikonoční pondělí.

Zdobení vajíček přírodninami

Barvení vajíček, tím co dům dal

Naše nejmenší nejvíce baví barvení vajíček cibulovými slupkami. Na vajíčka jsme přiložili zajímavé lístečky a květiny. Takto ozdobené vajíčko jsme zabalili do gázy (můžete použít i silónkové ponožky), a stáhli tak, aby lísteček co nejvíce přiléhal k vajíčku. Poté jsme vajíčka s cibulovými slupkami uvařili. Pokud chcete docílit tmavé a výrazné barvy, můžete vajíčka ve vodě se slupkami po uvaření nechat. 

Žluté vajíčka barvíme kurkumou a nebo můžete použít i potravinářské barvivo.

Sdílíme video, kde se můžete inspirovat jak na další barvičky:

Takto krásně vyzdobili vajíčka minulý rok naši nejmenší.

Hnědá vajíčka s rostlinným vzorem obarvená cibulovými slupkami. Červené a modré se vybarvila pomocí potravinářského barviva. Žlutě nám vajíčka obarvila kurkuma a děti je dozdobily kresbou voskovkami.

Zdobení vajíček výtvarnými materiály

Barvení vajíček krepovým papírem

Krepový papír si děti nastříhají asi na 2-3 cm kousky různých tvarů a namočeným štětcem potřou vejce vodou a na to přilepí kousky krepového papíru. Poté nechají asi 20min odpočívat a schnout a po této době opatrně papír sundají a vytvoří jim krásné zdobení.


Zdobení vajíček voskovkami

Vajíčka uvaříme, osušíme je, dáme do stojanu na vajíčka nebo do ,,panákové,, skleničky a ještě za tepla kreslíme voskovkami.


Přejeme radostné tvoření a prožití Velikonoc.
S láskou, Mateřinka